منوی دسته بندی

بهترین روش تعمیر فوری هیوندای چیست؟

hyundai3

بهترین روش تعمیر فوری هیوندای چیست؟ معمولاً سبک ، اقتصاد و عملکرد همه در یک بسته قرار نمی گیرند ، اما خودروهای هیوندای اغلب تعادل کامل بین این سه را ایجاد می کنند. صاحبان خودرو قابلیت اطمینان هیوندای را حتی در سخت ترین شرایط رانندگی (گودال ها و آب و هوای غیرقابل پیش بینی) و همچنین خطوط براق آن را دوست دارند.

از همه بهتر ، مقرون به صرفه بودن هیوندای وسایل نقلیه خود را در دسترس تقریباً همه قرار می دهد. یکی از بهترین راه ها برای به حداقل رساندن تعمیرات (و زمان و هزینه مربوط به آنها) توجه به شاخص های هشدار دهنده در هیوندای شما است که برای جلوگیری از بزرگ شدن مشکلات کوچک وجود دارد. علاوه بر چراغ های هشدار دهنده ، باید به نحوه عملکرد هیوندای خود هنگام رانندگی روزانه نیز توجه کنید.

بهترین روش تعمیر هیوندای

 بهترین روش تعمیر فوری هیوندای چیست؟ به هر چیز عادی توجه کنید و سریعاً با آن برخورد کنید. زیرا بیشتر مشکلات مکانیکی با گذشت زمان بدتر می شوند. در طول توسعه آن، توجه زیادی ایمنی، ثبات، وزن و حفاظت در برابر خوردگی این خودرو شده. هیوندای ELANTRA معمولاً در طراحی بدنه واحد به گونه ای طراحی شده است که محفظه جلو و عقب بخش زیادی از انرژی برخورد را جذب می کنند تا از سرنشینان بهتر محافظت شود. در حین برخوردها، این سیستم های جذب انرژی جلو و عقب ممکن است به شدت آسیب ببینند.

 در حین تعمیر، این مناطق آسیب دیده است پس باید به قدرت و هندسه اصلی خود بازگردانده شوند. اگر این کار به درستی انجام نشود، سطح حفاظت از سر نشینان در صورت یک برخورد یا آسیب دیگر کاهش میابد. در حین تعمیر وسیله نقلیه آسیب دیده، ابتدا باید وسیله نقلیه را به ابعاد قبل از ضربه بازگردانید. برای شروع تعمیر ابتدا باید قسمت های آسیب دیده را بخش بندی کرد. سپس میزان خسارت وارد شده را تعیین کرد تا بتوان بهترین روش تعمیر را ارزیابی کرد. پس در اصل وظیفه تکنسین تعمیر، تعیین محل آسیب دیده و روش تعمیر بر اساس میزان آسیب دیدگی میباشد.

بخوانید  انواع ماشین مسابقه ای

در هنگام تعمیر یک خودروی آسیب دیده، نمیتوان تمام روش های ساخت خودرو در کارخانه را دوباره روی خودرو پیاده سازی کرد بنابراین تکنیک هایی را جهت تعمیر بدنه و موتور خودرو معادل با طراحی و ساخت و ساز اصلی گسترش دادند که در اینجا به برخی از این تکنیک ها میپردازیم.

کیسه هوای هیوندا

هیوندای ELANTRA مجهز به سیستم مهار اضافی AIR-BAG است تا از راننده و سر نشینان جلو وسیله نقلیه محافظت کند. پس سر نشین جلو با حفاظت اضافی بیشتر از بیشتر از آنچه که توسط کمربند ایمنی ارائه می شود. در صورت بر خورد ماشین از جلو کاملا در امان است. پس کیسه هوا قطعه ای بسیار مهم در تولید خودرو برای کاهش میزان آسیب وارد شده هنگام تصادف میباشد. پس برای تعمیر کیسه هوا حتما موارد زیر را با دقت مطالعه کنید.

کیسه هوا باید پس از تقریباً 30 ثانیه یا بیشتر از زمانی که کلید جرقه زنی به LOCK تبدیل شده است باز شود.در این موقع موقعیت و کابل پایانه منفی (-) از باتری جدا می شود. (سیستم کیسه هوا مجهز به منبع تغذیه پشتیبان میباشد به طوری که در صورت شروع کار ظرف 30 ثانیه از قطع کابل منفی (-) پایانه باتری ، کیسه هوا ممکن است باز شود.) هنگامی که کابل منفی (-) از باتری جدا می شود ، حافظه ساعت و سیستم های صوتی لغو می شوند. بنابراین قبل از شروع کار ، محتویاتی را که توسط سیستم حافظه صوتی حفظ شده اند ، ثبت کنید. سپس هنگامی که کار به پایان رسید ، سیستم صوتی را مانند قبل تنظیم مجدد کرده و ساعت را تنظیم کنید.

بخوانید  با انواع فیلترهای خودرو آشنا شوید

2. هنگام استفاده از جوشکاری الکتریکی ، ابتدا اتصالات کیسه هوا را در زیر ستون فرمان نزدیک MULTI-FUNCTION و پد سقوط كنار سرنشین قبل از شروع به كار جدا کنید.

3. ماژول های کیسه هوا را در جایی که دمای محیط زیر 93 درجه سانتیگراد (200 درجه فارنهایت) باقی می ماند. بدون رطوبت زیاد و دور از سر و صدای الکتریکی نگه دارید

4. هشدار/احتیاط برچسب ها به حاشیه اجزای کیسه هوا متصل می شوند.

جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات الکترونیکی خودرو هیوندا

خودروی هیوندا شامل تعداد زیادی قطعات و به خصوص قطعات الکترونیکی است و به طور کلی این وسایل بسیار آسیب پذیر هستند. اثرات ناشی از جریان بیش از حد ، جریان معکوس ، امواج الکترومغناطیسی ، درجه حرارت بالا ، ضربه های رطوبت بالا و غیره در صورت وجود جریان زیاد در حین جوشکاری از طرف بدنه ، باعث آسیب رساندن به قطعات الکترونیکی خودرو میشوند. بنابراین ، اقدامات احتیاطی زیر را در حین تعمیر بدنه خودروی هیوندا انجام دهید تا از آسیب به ماژول های کنترل (ECM ، TCM ، ABS CM ، SRS CM و …) جلوگیری کنید.

1. قبل از برداشتن و بازرسی قطعات الکتریکی یا قبل از شروع عملیات جوشکاری برقی ، کابل پایانه از باتری نگاتیو (-) را جدا کنید.

2. ماژول های کنترل را در دمای محیط بالای 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) قرار ندهید. توجه داشته باشید ممکن است دمای محیط ماژول های کنترل از خودرو قبل از شروع کار  به 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) یا بیشتر برسد.

3. مراقب باشید که MODULE های کنترل را رها نکنید و شوک های فیزیکی به آنها وارد نکنید.

بخوانید  تعمیر موتور GDI

بهترین روش تعمیر فوری هیوندای چیست؟

جوشکاری بدنه هیوندا

تمام نکات گفته شده در این مقاله در رابطه با جوشکاری نیاز به استفاده از جوشکار فلز بی اثر (MIG)دارد. جوشکاری گاز (اکسی استیلن) نباید استفاده شود.

  • فولاد با مقاومت بالا و فولاد نرم را می توان با استفاده از جوشکار MIG جوش داد. توصیه های I-CAR برای جوشکاری باید انجام شود.
  • گاز محافظ باید 75٪ آرگون و 25٪ CO2 باشد.
  • اندازه سیم جوش توصیه شده 0.23 اینچ است و سیم باید از استاندارد استاندارد انجمن جوشکاری آمریکا برخوردار باشد AWSER70S-6
  • در حین فرایند تعمیر ، از جوشهای پلاگین برای تکرار جوشهای نقطه ای اصلی کارخانه استفاده می شود.
  • یک سوراخ 8 میلی متری (5/16 اینچ) در ورق فلزی بالا (سمت جوش) قرار داده شده است.
  • سپس جوش را در امتداد لبه ها و مارپیچ به سمت مرکز شروع می کنید .

پد های تعبیه ضد انعقاد در هیوندا

پد های ضد لرزش به سطح بالای کف و در قسمت داخلی داشبورد متصل شده اند تا ارتعاشات و خاموش کردن گرمای گازهای خروجی جذب شوند. اگر این پد های ضد لرزش در حین تعویض یا تعمیر پوست کنده شوند موارد جایگزین را برش داده و روی پنل قرار داده شده نصب کنید.

سخن آخر

در این مقاله با برخی از روش های تعمیر هیوندا از جمله (جوشکاری بدنه، جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات الکترونیکی خودرو، تعمیر کیسه هوا و …) آشنا شدیم اگر شماهم دارنده خودروی هیوندا هستید یا قصد خرید این ماشین را دارید. برای آشنایی با نحوه تعمیر آن این مقاله را با دقت مطالعه کرده و در صورت بروز هر گونه مشکل میتوانید با پشتیبانی ارتباط بر قرار کنید.

ادمین وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09128495079