منوی دسته بندی

انواع ماشین مسابقه ای

ماشین مسابقه ای هیوندا

STYLE SET رایگان و خودروهای مفهومی و مسابقه‌ای جدید، گام‌های بعدی هیوندای موتور را در الکتریکی‌سازی ماشین مسابقه هیوندا 2022 برجسته می‌کنند.

  • هیوندای در حال توسعه یک خودروی اسپرت موتور وسط است که انتظار داریم در دو تا سه سال آینده وارد بازار شود.
  • یک موتور چهار خطی توربوشارژ احتمالاً بیش از 300 اسب بخار قدرت تولید می کند.
  • این خودرو زمانی که دو تا سه سال دیگر وارد بازار می شود مقرون به صرفه ترین راه برای خرید یک خودروی اسپورت موتور وسط جدید است.

یک قالب بسیار محبوب در سراسر جهان

TCR به عنوان یک جایگزین مقرون به صرفه برای مسابقات اتومبیل رانی در سال 2014 راه اندازی شد. این خودرو برخی از هیجان انگیزترین مسابقات اتومبیل رانی را در هر کجا ارائه می دهد، به لطف زمین بازی آن در بین طیف گسترده ای از تولید کنندگان خودرو 16 سری TCR بین المللی، ملی یا منطقه ای وجود دارد.

گسترش مسیر

با ELANTRA N TCR، هدف مشتریان هیوندای موتور اسپورت ادامه رکورد عالی i30 N TCR و VELOSTER N TCR است که در چهار قاره، در سری‌های ملی و بین ‌المللی، عنوان‌هایی را به خود اختصاص داده‌اند. به همان اندازه هیجان انگیز: اولین خودروی مسابقه ای الکتریکی ما ( VELOSTER N ETCR) در حال پیوستن به مدار الکتریکی TCR است.

تعیین معیار برای مسابقات الکتریکی

هیوندای موتور اسپورت در افتتاحیه مسابقات قهرمانی خودروهای تور تمام الکتریکی PURE ETCR شرکت خواهد کرد. PURE ETCR معیاری برای مسابقات الکتریکی در سراسر جهان خواهد بود و انتقال به تحرک بدون آلایندگی را تسریع خواهد کرد.

البته، مشتریان TCR ما تحت تأثیر همه‌گیری جهانی قرار گرفتند و بسیاری از سریال‌ها مجبور به لغو یا فشرده‌سازی فصل‌های خود شدند. مشتریان هیوندای TCR زمانی که می‌توانستند وارد پیست شوند، همچنان در سال 2020 برای رسیدن به اوج رقابت می‌کردند.

 هیوندای موتور اسپورت با خودروی تورینگ تمام الکتریکی جدید خود، VELOSTER N ETCR، در PURE ETCR رقابت خواهد کرد. این نوید دهنده یک دوره جدید هیجان انگیز برای هیوندای است، که شاهد آن خواهد بود که مسابقات الکتریکی به یکی از ستون های این شرکت تبدیل شود.

رقابت در PURE ETCR نشان‌دهنده آخرین گام در تلاش هیوندای برای سبزتر کردن ورزش موتوری (و به طور کلی تحرک) است.

ترکیب عملکرد و پایداری

یک خودروی مسابقه ای تمام الکتریکی مانند VELOSTER N ETCR ثابت می کند که خودروهای برقی با عملکرد بالا امکان پذیر هستند.

 یک ترکیب هیجان انگیز

همه خودروهای TCR بر اساس هاچ‌بک‌های دیفرانسیل جلو یا سدان‌های سگمنت C ساخته می‌شوند که از موتورهای توربو تولیدی با ظرفیت حداکثر 2 لیتر استفاده می‌کنند. ورود ما به مسابقات دایره ای با i30 N TCR آغاز شد. VELOSTER N TCR و ELANTRA N TCR از آن زمان به فهرست ما پیوسته‌اند و فصل جدید هیجان‌انگیزی را با اولین خودروی مسابقه‌ای الکتریکی ما، VELOSTER N ETCR باز می‌کنند.

خودرو های مسابقه ای هیوندا

ماشین مسابقه هیوندا VELOSTER N TCR

ماشین مسابقه هیوندا VELOSTER N ETCR.

در سپتامبر 2019، هیوندای موتور اسپورت از جدیدترین خودروی مسابقه‌ای خود و اولین خودروی مسابقه‌ای الکتریکی خود رونمایی کرد: VELOSTER N ETCR.

این خودرو از تخصص هیوندای موتور اسپورت در مسابقات اتومبیل رانی تور سرمایه گذاری می کند و در کنار i20 R5، i30 N TCR و VELOSTER N TCR در مقر این تیم در Alzenau، آلمان ساخته شده است.

بخوانید  انواع موتور خودرو و عملکرد آنها

مرحله طراحی VELOSTER N ETCR در نوامبر 2018 آغاز شد و اولین آزمایش آن در آگوست 2019 به پایان رسید. این خودرو نوید یک عصر جدید هیجان انگیز برای هیوندای موتوراسپرت است زیرا مسابقات الکتریکی به یکی از ستون های این شرکت تبدیل شده است.

ماشین مسابقه هیوندا i30 N TCR

i30 N TCR اولین قدم‌های هیوندای موتوراسپرت را در مسابقات دایره‌ای و ورود به یکی از سریع‌ترین رده‌های رو به رشد در موتوراسپرت را نشان می‌دهد.

مرحله طراحی در سپتامبر 2016 آغاز شد و اولین خودروی آزمایشی تکمیل شده در آوریل 2017 اجرا شد. این خودرو بلافاصله عملکرد خود را ثابت کرد – برنده شدن در اولین مسابقه فصل افتتاحیه FIA WTCR در سال 2018، و پایان دادن به تیم های مشتری که هم راننده و هم عناوین تیم ها را در اختیار داشتند.

موفقیت از آنجا ادامه یافت که مشتریان دومین تاج متوالی رانندگان را در سال 2019 اضافه کردند، فصلی که تیم‌های هیوندای در هشت سری مختلف، در چهار قاره، عناوین کسب کردند.

ماشین مسابقه هیوندا VELOSTER N TCR

در سال 2019، Hyundai Motorsport با عرضه Hyundai VELOSTER N TCR عرضه TCR خود را افزایش داد – خودرویی که بیشتر فرمول قهرمانی i30 N TCR بسیار موفق را به اشتراک می‌گذارد. به دنبال تقاضا از صحنه خودروهای تور ایالات متحده، این خودرو در مدل VELOSTER N بسته بندی شد تا منعکس کننده محدوده خودروهای هیوندای در منطقه باشد.

اولین حضور رقابتی VELOSTER N TCR در دیتونا در ژانویه 2019 بود. ثابت شد که شروع یک سال بسیار موفق بود، زیرا مشتریان رتبه های اول و دوم را در امتیازات نهایی در چالش IMSA Michelin Pilot و همچنین مسابقات قهرمانی TC آمریکا با فرمت سرعت کسب کردند.

ماشین مسابقه هیوندا النترا N TCR

ELANTRA N TCR که برای اولین بار در نمایشگاه خودروی پکن در سال 2020 رونمایی شد، نشان دهنده گسترش طیف خودروهای TCR هیوندای موتور اسپورت مشتریان است.

کار طراحی از یک صفحه کاغذ خالی در نیمه دوم سال 2019 شروع شد و به طراحان و مهندسان هیوندای موتور اسپورت اجازه داد تا از تخصص به دست آمده از سه سال کار با i30 N TCR و VELOSTER N TCR استفاده کنند.

این رویکرد به آن‌ ها اجازه می‌دهد تا نقاط قوت دیگر هیوندای مسابقه‌ای را با خود همراه کنند، در حالی که فرصتی برای بهبود طراحی‌های موجود در صورت امکان فراهم می‌کند.

ماشین مسابقه هیوندای i20 R5

ماشین مسابقه هیوندای i20 R5

هیوندای موتور اسپورت خودروی i20 R5 را در سال 2016 برای استفاده در مسابقات قهرمانی مختلف ملی و منطقه ای مانند مسابقات قهرمانی رالی جهان-2، قهرمانی رالی اروپا و رالی تور اروپا توسعه داد.

این خودرو برای اولین بار در ژانویه 2016 آزمایش شد و اولین حضور رقابتی خود را در کلاس WRC2 در تور دو کورس انجام داد.

i20 R5 به سرعت نامی برای خود دست و پا کرد و در مسابقات قهرمانی محلی و منطقه ای در سراسر جهان برنده و قهرمان شد.

تعمیر هیوندا

مجموعه هیوندا 021 با داشتن متخصصین مجرب به تعمیر خودرو هیوندا شما پرداخته و با خیال راحت می توان خودرو خود را به ما بسپارید.

بخوانید  بهترین خودرو های مفهومی تاریخ کدام اند

تعمیر گیربکس اتوماتیک

قطعات ماشین مسابقه ای

تمام شما به راحتی می توانید شاهد تفاوت ها بین ماشین های معمولی و ماشین های مسابقه ای باشید اولین مشخصاتی که شما به آن دقت می کنید طراحی بدنه این ماشین ها می باشد.

ماشین های مسابقه ای هم می توانند در پیست های آسفالت مانند نوربرگرینگ حرکت کنند و هم می توانند در جاده های خاکی و سنگلاخ رانندگی کنند ماشین های مسابقه ای در طراحی با  ماشین های معمولی و شهری بسیار تفاوت دارند .با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با تمام امکانات این ماشین ها آشنا کنیم

مهمترین تفاوت در خودرو های مسابقه ای مربوط به گیربکس و موتور هیوندا آنهاست.

1) گیربکس نیمه خودکار در ماشین مسابقه ای:

گروه های مسابقه ای متوجه این شدند که با حذف کردن پدال در خودرو می توانند کمک کنند به افزایش سرعت راننده در رابطه با تعویض دنده ، اما انجام دادن این ایده نیازمند به زمان زیادی داشت و در سال 1983 شرکت پورشه ماشین مسابقه ای با مدل 956گیربکس نیمه خودکار را ساخت و بفروش رساند.

شرکت پورشه در 36سال پیش به این ایده دست یافت این شرکت برای خودرو های دو کلاچه نام PDKرا استفاده کرده است. سپس بعداز پورش شرکت فراری خودرو های مسابقه ای خود را که دارای گیربکس نیمه خودکار هستند در سال 1989 توسعه داد.

2) بدنه فیبر کربنی خودروهای مسابقه ای :

طراحی به اسم جان برنارد در سال 1979 که سال های دیگه عضو تیم فرمول یک مکلارن شد به دنبال ایده و روشی بوده که بتواند شاسی ماشین های مسابقه ای را باریک تر کند و در اتاق فضایی برای نصب کردن اجزای ایردویناکی فراهم کند.شاسی ماشین های مسابقه ای از جنس آلمینیوم هستند و زمانی که شاسی ها باریک شوند مقاوت از دست می رود ، امروز تمام ماشین های مسابقه ای در فرمول یک دارای شاسی فیبر کربنی هستند اما بعضی از اتوموبیل های قدرتمند به استثنای آلفا رومئوC4 دارای شاسی های شبیه به هم هستند. استفاده کردن از فیبر کربنی در بقیه قسمت های خودرو گسترش پیدا کرد و کاربرد آن در مدل های معمولی بیشتر شد.

3) آیینه های دید عقب:

آیینه هایی که شما در خودرو خود دارید ریشه ئر مسابقات اتوموبیلرانی دارد. زمانی که اولین مسابقه ایندیاناپلیس در سال 1911 برگزار شد رانندگان دارای فردی کمکی بودند که وظیفه این فرد باید به طور مدام به عقب نگاه کند و حرکت خودروهای دیگر را به راننده بگوید. در طی این مسابقات راننده ای به اسم ری هرون تصمیم گرفن با ماشینی که جایی برای مکانیک همراه ندارد وارد مسابقات شود ،این راننده با یک تکه شیکه بر روی داشبورد شروع به مسابقه دادن کرد این ایده از آقای هرون نبود او در یک مصاحبه گفته است که از روی یک کالاسکه دارای آیینه الهام گرفده است.

4) باله های ماشین مسابقه ای :

داشتن این باله بر روی خودرو نشان دهنده عملکرد بالای آن است. باله ماشین های مسابقه ای در دهه 60 میلادی برروی خودرو های فرمول یک نصب شده است و سطح جدیدی از عملکرد را برای آن ها ایجاد کرده .باله خودرو هم مانند باله های هواپیما نقش هدایت کردن جریان هوا را دارد ، اما تفاوت آن ها در این است که باله های هوپاپیما جریان هوا را به سمت پایین هدایت می کند تا پرواز اتفاق بیفتد و اما باله های خودرو جریان را به سمت بالا ارسال می کند تا نیروی پایین ایجاد شود این نیرو باعث می شود چسبندگی خودرو بیشتر شود . باله های بزرگ بر روی خودرو ها ساختاری بزرگ ،شکننده و غیر دقیق داشتند و به همین دلیل تصادف های به علت داشتن باله های ضعیف و غیر مهندسی رخ می داده است وهمین سبب شد که قوانین سخت وسفتی را در نظر بگیرند . این باله ها بجز داشتن این حوادث دارای نقش مثبتی هم هست با افزایش پیدا کردن علم مهندسین درباره این علم باعث شد که این قطعه نه تنها در مسابقات فرمول یک و مسابقات اتومبیلرانی تبدیل شود بلکه بر روی مدل های خیابانی هم به کار رفته است.

بخوانید  بررسی چراغ های خودرو و کاربرد آن

5) فرمان ماشین های فرمول یک:

فرمان این خودرو ها یک شباهت بسییار کمی نسبت به فرمان خودرو های معمولی دارد .فرمان ماشین های فرمول یک دارای تعداد زیادی دکمه و سویج می باشد که با نگاه کردن اولیه به آن ها شما بسیار گیج می شوید . در مدت زمان مسابقه راننده تقریبا می تواند هر جنبه از عملکرد ماشین خودرا کنترل کند مثل:ترکیب سوخت ها ، بالانس ترمز ها و تعویض دنده ها تمام این امکانات فقط با فشردن یک دکمه اتفاق می افتد. یک نکته عجیبی وجود دارد که فرمان ماشین های فرمول یک این است که تمام این دکمه ها وسوییچ هادر فرمانی اندازه نصف فرمان های خودرو های معمولی قرار دارند .

انواع ماشین های مسابقه ای

مسابقه های اتومبیلرانی در رشته های مختلفی برگزار می شود که در شکل اجرا و مسیر مسابقه تفاوت های اساسی وجود دارد .

 ماشین رالی قهرمانی جهانی

 در مسابقات رالی قهرمانی جهان فقط خودرو هایی می توانند شرکت کنند که در خط تولید باشند و به صورت عمده به بازار عرضه شوند . سرعت در مسابقات اتومبیلرانی قهرمانی جهان بسیار اهمیت دارد و مواقع کمی وجود دارد که نفر برتری را بر حسب یالاترین سرعت مشخص کنند ، خودروهای رالی بیشتر به داشتن قدرت بالا نیاز دارند تا سرعت زیاد . مسیر های این مسابقات دارای جنگلی ، یخ ،برف و شوسه هستند و فقط در ابتدا و انتهای این مسیر رانندگان بر روی اسفالت حرکت می کنند .

 ماشین مسابقه ای DTM:

یکی از مشهور ترین مسابقات در دنیا اتومبیلرانی مسابقات DTMآلمان است که با خودرو های مرسدس بنز و آئودی بگزار می شوند سالانه قهرمان مسابقات از بین این دوتا تیم بیرون می آیند و اما در این مسابقات خودرو هایی توان شرکت دارند که به طور عمده تولید می شوند .  در زمینه تیونینگ محدودیت هایی وجود دارد که تیم اجازه دست کاری ندارند می توان گفت تیم ها اجازه دست کاری در تغییر دادن حجم موتور خودرو ها ندارند و یا نمی توانند وزن خودرو را بیشتر از 10  درصد کاهش دهند.

 
جمع بندی
خودرو های مسابقه ای زیادی وجود دارد که ما سعی کردیم برخی از آن ها را برای شما شرح دهیم، چنانچه نیاز به اطلاعات خودرو دیگری داشتید می توانید برای ما کامنت گذاشته و نام خودرو را اعلام کنید. همچنین اگر نیاز به تعمیر گیربکس هیوندای خود دارید می توانید با یکی از بهترین تعمیرگاه های خوب در تهران تماس حاصل فرمایید
ادمین وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09128495079