منوی دسته بندی

کیلس استارت چیست؟

کیلس استارت چیست؟

 

صنعت خودرو سازی به طور پیوسته در حال مدرن تر و پیشرفته تر شدن است. با اضافه کردن آپشن های متعدد می توان این پیشرفت ها را مشاهده کرد. یکی از این آپشن ها سیستم کیلس استارت است. در واقع همان استارت بدون کلید یا سوئیچ شناخته می شود. این آپشن به شما این امکان را می دهد موتور خودرو را بدون کلید روشن کنید. در واقع کیلس استارت شما را از داشتن هر سوئیچ و کلید بی نیاز می کند. این آپشن در خودرو های خارجی مدرن و به تازگی در خودرو های تولید داخلی نیز به چشم می خورد. در این مقاله امداد خودرو هیوندای قصد داریم تا تعریفی درباره کیلس استارت چیست؟ اطلاعاتی در باره آن و چگونگی کار با آن را بررسی کنیم.

 

کیلس( keyless ) استارت خودرو چیست؟

به طور کلی معنی واژه کیلس یعنی، سیستم بدون کلید، که سیستمی هوشمند می باشد. نیازی به کلید برای روشن کردن ماشین نیست. علاوه بر آن بدون کلید ماشین را خاموش و یا درب خودرو را باز و بسته کند. به این سیستم کلید هوشمند نیز گفته می شود. در این سیستم تنها با فشردن یک دکمه ماشین روشن می شود و نیازی به چرخاندن کلید نیست.

این سیستم دارای یک فرستنده با برد کوتاه می باشد. سیستم کیلس به کمک کلید و یا کارت هوشمند عمل می کند . وقتی فقط ریموت آن در جیب یا کیفتان باشد. با نزدیک ش

دن شما به ماشین ( در فاصله کمتر از یک متر ) درها به طور خودکار باز می شوند. فقط کافیست دستگیره در را باز کنید و سوار خودرو شوید. همچنین برای بسته شدن درب ها اگر فاصله شما از خودرو بیشتر از دو متر باشد، در ها به صورت خودکار قفل می شوند.

بخوانید  کوئل خودرو چیست | صفر تا صد کوئل

کیلس استارت چگونه کار می کند؟

در این سیستم یک ریموت کنترل وجود دارد که همه چیز به آن وابسته است. این ریموت کنترل یک فرستنده با برد کوتاه دارد. در خود خودرو نیز حس گر هایی وجود دارد که با نزدیک شدن ریموت، امواجی که از ریموت ارسال می شود را دریافت می کند. پس از دریافت این امواج توسط حس گرها درب خودرو باز می شود. همچنین با دور شدن از خودرو وقطع شدن این امواج قفل ها مجددا فعال و درب ها قفل می شوند.

برای روشن کردن خودرو های مجهز به سیستم کیلس، کافی است پدال گاز را با پا فشار دهید و دکمه استارت را فشار دهید. خورو روشن می شود و شروع به کار می کند. فاصله ای که حسگرهای خودرو امواج ارسال شده توسط ریموت را دریافت می کنند یک متر می باشد. اما در ورژن های جدید کیلس می توان خیلی از کارها را با فاصله دورتر انجام داد. مثلا شما می توانید در داخل یک ساختمان یا محل کار خود در طبقات بالا با فشار دادن یک دکمه در خ

ودرو را باز و یا شیشه ماشین را بالا یا پایین بکشید.

کیلس استارت چگونه کار می کند؟

معایب کیلس استارت خودرو

با داشتن سیستم کلیس، راحتی و امنیت در خودرو بالاتر می رود. با داشتن یا نصب کیلس دیگر سارق نمی تواند در را بدون کلید باز کند حتی اگر شیشه خودرو را هم بشکند باز هم نمی تواند خودرو را روشن کند.

بخوانید  تسمه پروانه خودرو چیست

در فصل های گرم و سرد سال به کمک سیستم کیلس، می توان قبل از ورود به خودرو دمای آن را تنظیم کرد. بنا به نیاز کولر یا بخاری را روشن کرد.

همچنین در ورژن های جدید تولید شده کیلس، از جي پی اس Gps پشتیبانی می کنند. اگر سرقت خودرو انجام شود، قابلیت رد یابی وجود دارد.

معایب کیلس استارت خودرو

یکی از معایب مهم کیلس هک شدن ریموت خودرو می باشد. چون ریموت کیلس یک رمز به سنسور ضد سرقت و ایمنی خودرو ارسال می کند. با دستکاری توسط امواج رادیویی می توان به این رمز دسترسی پیدا کرد. البته باید به این نکته توجه داشت که در ورژن های جدید این سیستم، سوئیچ خودرو به طور میانگین بین ۳ تا ۸ بار کد برای سنسور ایموبلایزر خودرو ارسال می کند. همین دلیلی برای افزایش امنیت این سیستم می شود.

یکی دیگر از معایب آن تمام شدن باتری ریموت است. که می تواند مشکلات متعددی برای افراد به وجود آورد و زمان زیادی از آن ها بگیرد. اما در ماشین ها با قفل معمولی با تمام شدن باتری ریموت، می توان به صورت مکانیکی و با سوئیچ درب خودرو را باز نمود.

هزینه بالای تعمیر از دیگر معایب کی لس استارت می باشد. ریموت و کیلس استارت نیز مانند دیگر قطعات خودرو ، بعد از کذشت زمان دچار استهلاک و خرابی می شوند. که شما برای تعمیر و یا در صورت گم شدن ریموت آن، باید هزینه زیادی صرف کنید. پس بهتر است قبل از خرید، از گارانتی و خدمات پس از فروش آن آگاه باشید.

بخوانید   بهترین سیستم صوتی خودرو ها

 

آیا سرقت ماشین های کیلس (keyless  ) ممکن است؟

جالب است بدانید این سیستم با امواج رادیویی کار می کند. و امواج رادیویی یکی از امواجی است که به راحتی قابل دست کاری است. سارقانی که بخواهن این خودرو ها را به سرقت ببرند می توانند، با استفاده از امواج رادیویی قوی ، کد های این سوئیچ را دریافت کنند. و یک سوئیچ با همان کدی که دریافت کردند بسازند. می توان گفت که این سیستم دارای ضعف شدیدی است از رو خودرو سازان در سال های اخیر تلاش کردند تا این فناوری را تغییر دهند. به این صورت که در سیستم های جدید کی لس از چند کد استفاده می شود. همچنین برای افزایش امنیت آن از الکوی قطب نما استفاده شده است. با تغییر زاویه سوئیچ در هنگام نزدیک شدن به ماشین کد دستوری ایموبلایزر تغییر می کند. در نتیجه کدهای متفاوتی رد و بدل می شود.

 

کلام آخر

سیستم کی لس یکی از آپشن های خودرو محسوب می شود، که استفاده از آن حس خوبی به رانندگان می دهد. بهتر است برای امنیت بیشتر مراقب ریموت خود باشید و آن را در جای امن بگذارید. چون خرابی و گم شدن آن هزینه بالایی دارد. بهتر است برای نصب سیستم کیلس بر روی خودرو صفر خود از مشاوره کارشناسان حرفه ای  موتور سانتافه کمک بگیرید تا بر سایر بخش های خودرو اثر منفی نگذارد.

 

 

ادمین وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09128495079