منوی دسته بندی

 بهترین سیستم صوتی خودرو ها

بهترین سیستم صوتی خودرو

برای اینکه با لذت بیشتری به رانندگی ادامه دهیم در زمان رانندگی موسیقی مورد علاقه خود را گوش دهیم نیازمند یک سیستم صوتی مناسب می باشیم.یکی از لذت ها در خودرو برای نوجوانان و ماشین باز ها داشتن سیستم صوتی حرفه ای است.

 در امروزه تولید کنندگان زیادی در حال تولید سیستم های صوتی مختلف، باند خودرو، بلندگو های خودرو هستند. با کنار هم گذاشتن باند ها و بلندگو های حرفه ای در خودرو می توان سیستم های صوتی حرفه ای را تشکیل داد.

 به این نکته توجه داشته باشید که نمی توان سیستم صوتی خودرو تولید شده را توسط یک برند مخصوص به عنوان بهترین گزینه برای خودرو در نظر گرفت. برای اینکه بتوانید بهترین سیستم صوتی برای یک خودرو را بشناسید باید با ویژگی های آن آشنا شوید.

سیستم های صوتی در خودرو ها از قسمت های مختلفی تشکیل شده است در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

بلندگو های خودرو:

یکی از مهم ترین قسمت های سیستم صوتی خودرو ها بلندگو ها می باشد.برای اینکه بتوانید موسیقی و یا صدا را به طور واضح و با کیفیت بسیار خوب بشنوید حتما باید یک باند خودرو باکیفیت و مناسبی بروید که با بخش های دیگر سیستم صوتی در خودرو سازگار باشد.

 نصب کردن باند ها بر روی کیفیت صوتی آن ها تاثیر زیادی می گذارد و باند ها در اندازه ها و ابعاد مختلفی تولید می شوند، یکی از نکته های که حتما در زمان نصب سیستم صوتی در خودرو می باشد باید باند ها را به درستی تنظیم کنید و اگر باند ها را در خودرو با درستی نصب نکنید در نهایت کیفیت صدا بسیار واضح نیست و کار خراب می شود.

بخوانید  بررسی هیوندای وراکروز

کسانی که به سیستم صوتی بسیار علاقه مند هستند برای تقویت باند های خودرو خود آن ها را به آمپلی فایر متصل می کنند. باند و بلندگو خودرو انواع مختلفی دارد و شناختن آن ها به شما کمک می کند تا در انتخاب سیستم های صوتی برای خودرو خود انتخاب بسیار هوشمندانه و مفیدی داشته باشید.

کلا باند های خودرو به چهار دسته تقسیم می شوند.

بلندگو بیضی

باند های گرد در خودرو:

بلندگو های گرد در خودرو سایز مناسبی دارند که همین باعث می شود تا بتوانید آن را بر روی طاقچه عقب و یا درهای خودرو متصل کنید. یکی از کاربرد های باند گرد این است که قدرت پخش کزدن صدای بلند را ندارند و می تواند صدا را از هم تفکیک کند. در مواردی رانندگان تنظیمات این باند ها را گونه ای انجام می دهند که صدای خواننده از این باند ها پخش شود.  یکی از نمونه های باند گرد که امروزه در بازار وجود دارد و دارای قدرت پخش بسیار بالایی است کامپوننت  می باشد.

باند خودرو میدرنج:

از باند میدرنج در کنار ساب ووفر می توانید استفاده کنید. باند های میدرنج کیفیت صدای بهترین نسبت به باند های دیگر دارد، به این نکته توجه داشته باشید که باند های میدرنج صدای بیس را پخش نمی کند و استفاده کردن از ساب ووفر ضروری می باشد. شما می توانید برای اینکه قدرت صدای این باند ها را افزایش دهید از آمپلی فایر استفاده کنید.

بخوانید  تفاوت گیربکس cvt و گیربکس معمولی

رادیو با سیستم صوتی

بلند گو های بیضی:

نام دیگر این بلندگو ها خربزه ای می باشد. بلندگوهای خربزه ای در بین رانندگان و مشتریان طرفداران زیادی دارد  و شما می توانید بلندگو های خربزه ای را به ساب ووفر و یا تیوتر نصب کنید و کیفیت آن ها را افزایش دهید.

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور امکانات جدید سبب شده تا طرفداران سیستم های صوتی خودرو بتوانند از این امکانات استفاده کنند. در ادامه با دیگر تجهیزات سیستم صوتی خودرو آشنا می شویم.

قطعه آمپلی فایر:

این قطعه به طور معمول بر روی سیستم صوتی خودرو وجود دارد اما اگر می خواهید که سیستم صوتی خودروتان دارای صدای بیشتر و قوی تری باشد می توانید آمپلی فایر را به طور جداگانه خریداری کنید و بر روی سیستم صوتی خودرو خود نصب کنید. وظیفه آمپلی فایر این است که کمک می کند تا صدای بالا به بلندگو وصدای پایین به قطعه ساب ووفر انتقال یابد  و در آخر کیفیتی بسیار خوب و مناسبی را برای شما به اشتراک می گذارد.

قطعه ساب ووفر:

ساب ووفر وظیفه دارد تا صدا های بیس و پایین را پخش کند و برای اینکه نتیجه بهترین داشته باشد باید به قطعه آمپلی فایر متصل شود.

بیشتر بخوانید : تعمیر موتور هیوندای

بلندگو های خودرو

ترکیب درست رادیو پخش و باند خودرو:

خودرو باز ها علاقه به سیستم های صوتی پرقدرت و با کیفیت دارند. به همین دلیل باید از ترکیب درست رادیو پخش،باند ،قطعه آمپلی فایر و قطعه ساب ووفر استفاده کنند.

  1. ترکیب قطعه آمپلی فایر، قطعه ساب ووفر ، بلندگو خودرو و رادیو پخش: ترکیب این ها می تواند صدای بسیار با کیفیت و حرفه ای را به شما بدهد.
  2. ترکیب قطعه ساب ووفر، قطعه آمپلی فایر، قطعه سوپر تیوتر، باند میدرنج و ضبط: این قطعات زمانی که به طور درست بر روی خودرو سوار شوند می توانند یک سیستم صوتی بسیار حرفه ای و با کیفیت را به شما بدهند. جوانان بیشتر از این ترکیب استفاده می کنند.
  3. ترکیب باند و رادیو پخش خودرو: کسانی که یک سیستم صوتی ارزان قیمت می خواهند، این ترکیب کیفتی خوبی هم دارد.
  4. ترکیب قطعه آمپلی فایر، باند و رادیو پخش خودرو: کنار هم گذاشتن این قطعات سیستم صوتی نیمه حرفه ای را به شما می دهد.
بخوانید  هداپ دیسپلی چیست و چه کاربردی دارد

سیستم صوتی در خودرو از چه بخش های تشکیل شده است؟

سیستم های صوتی بخش های مختلفی دارد که اجزای اصلی آن ساب ووفر، آمپلی فایرف تیوتر و سوپر تیوتر و رادیو می باشد.

چگونه یک سیستم صوتی مناسبی را  برای خودرو انتخاب کنیم؟

در قدم اول باید بودجه خود را تعیین کنید و با افرادی که با این سیستم ها و در این زمینه ها تخصص بیشتری دارند مشورت کنید.

قیمت بهترین سیستم های صوتی در خودرو چقدر می باشد؟

قیمت نهایی سیستم های صوتی بستگی به نوع سیستم و انتظاراتی که شما از آن سیستم دارید متفاوت است.

ادمین وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09128495079