منوی دسته بندی

بهترین طراحان خودرو کدام اند؟

بهترین طراحان خودرو

طراحی خودرو یکی از عوامل مهمی است که باعث فروش آن شده تمامی خودرو ها از قبل به صورت تصویر بوده، بعد از آن طراحان با زنده کردن طرح توسط مهندسین یک خودرو جدید تولید می کنند.

لامبورگینی

طراح خودرو های لامبورگینی:

خیلی سال است که تمام خودرو های لامبورگینی با یک الگوی مشخص و خاصی ساخته می شوند که این الگو ها توسط مارچلو گاندینی طراحی شده است. مارچلو گاندینی سه تا خودروی مشهور دارد که عبارت اند از خودروی لامبورگینی دیابلو، خودرو لامبورگینی کونتاش و خودروی لامبورگینی میورا هستند. مارچلو با طراحی کردن این ماشین ها، الگوی گوه ای خودرو های سوپر اسپرت لامبورگینی را طراحی کرد و از همان سال تا الان طراحان لامبورگینی از همین الگوی مارچلو پیروی می کنند. مارچلو تنها لامبورگینی را طراحی نکرده است او خودرو های دیگری مانند رنو5 توربو، خودرو بوگاتی EB110 و مدل های مختلفی از مازراتی را طراحی کرده است. به دلیل طراحی کردن مدل های مختلف لامبورگینی توسط مارچلو سبب شهرت او شده است و نام مارچلو گاندینی با خودرو لامبورگینی شناخته می شود.

بیشتر بخوانید :  موتور سانتافه

لکسوس

طراح خودرو های لکسوس، لوتوس

یکی از اسطور ها در صنعت طراحی خودرو جورجتو جوجا رو است. جورجتو خودرو های زیادی طراحی کرده که این خودرو ها هم بسیار زیبا هستند و هم ماندگار. خودرو هایی که جورجتو طراحی کرده عبارت اند از خودرو فراری 250، خودرو لوتوس اسپریت، خودرو لکسوس GSو خودرو آلفارومئو بررا طراحی های بسیار معروف جوجرتو است. برخی از خودرو های بسیار زیبا و به یادماندنی در تاریخ توسط این طراح معروف طراحی شده است و برای درک کردن بهتر این طراح بزگ کافی است بدانید که طراح بسیار معروف یعنی مارچلو گاندینی در استودیوی جورجتو جوجا کار می کرده است. یکی از نکات بسیار جالب از این طراح این است که لوازم های مختلفی توسط این طراح، طراحی شده است. جوجا به غیر از طراحی خودرو ها تعدادی دوربین، سلاح های گرم، موتور های مختلف و تعدادی ساعت را طراحی کرده است. از فعالیت های دیگر این طراح مشهور یک تراکتور طراحی کرده است، یک قطار و بخشی از کلیسای جامع سوئیس می باشدو جوجار یک سخن معروفی دارد آن سخن معروف این است که تنوع نمک زندگی است.

بخوانید  تنظیم کننده ولتاژ خودرو

مینی خودرو

طراح خودرو های سایز کوچک:

یکی از طراحان اصلی ابرخودرو ها الکس ایسیگونیس بوده است، اما ساختن یک خودروی ساده و ارزان قیمت سبب شهرت الکس شده است . یکی از چهره های پشت پرده ی شرکت موریس مینور الکس ایسیگونیس بوده است و ایده اصلی مینی واینر توسط این طراح بوده است. طرح الکس برای گذاشتن موتور به طور عرضی که سبب خلق شدن خودرو هایی با سایز کوچک با کابین جادار شد و شالوده ی اصلی طراحی خودرو های اقتصادی را تشکیل می دهد.

طراح پژو

طراح انواع خودرو پژو:

یکی از طراح های افسانه ای جرارد ولتر است که محصولاتی که وتر طراحی کرده است سال ها در جاده های ایران بوده است. ولتر طراح خودرو های پژو 205 و پژو 405 است که هر دوی این ها جزء پر افتخارترین خودرو ها بوده است. خودرو مخصوص و شخصی جرارد ولتر WM P88، در پیست لمانز رکورد سرعت 405 کیلومتر را دارد.

مک لارن

طراح خودرو مک لارن F1:

طراح خودرو مک لارن F1 پیتر استیونز است که تمامی شهرتش به دلیل طراحی این خودرو است. مک خودرو های دیگری هم دارد، بیشتر خودرو های اسپرت بریتانیایی که در دهه 1990 تولید شده است توسط مک طراحی شده. از جمله خودرو های بریتانیایی عبارت اند از: خودرو لوتوس اسپرت فیس لیفت، خودرو لوتوس الن M100 و خودرو جگوار XJR-15. در دهه 2000 طراحی نسل چهارم خودرو های سوبارو لگاسی و ام جی  و خودرو روور توسط پیتر بوده است.

بخوانید  عملکرد بوش سر سیلندر و وظیفه در موتور

خودرو مازاراتی

طراح خودرو مازراتی

یکی از طراحان بزرگ در دوره معاصر فرانک استفنسون بوده است. خودرو هایی که فرانک طراحی کرده عبارت اند از: خودرو مازراتی MC12 GT1و خودرو  مک لارن P1و خودرو مینی جدید و فیات 500 می باشند. فرانک تلاش کرده است تا خودرو های کوچ و اقتصادی را زیبا و بسیار جذاب جلوه دهد و نسخه هاس متنوع و مختلفی از خودرو های جدید را طراحی کرده است. فرانک استفنسون اولین نسل از خودرو های بی ام و x5 را طراحی کرده است.

والتر دی

طراح والتر دی سیلوا:

این طراح دوران کار خود را در آلفارومئو شروع کرده است و مدل های مختلفی مانند 147،156و 166 را طراحی کرد است.بعد از آلفارومئو والتر به سئات رفت و خودرو های سئات ایبیزا 2002 و خودرو سئات لئون 2005  را طراحی کرده است. اوج کاری والتر زمانی که با طراحی خودرو های مجلل سبب تقویت حس لوکس آئودی شد. چند تا از خودرو هایی که والتر طراحی کرده عبارت اند از : آئودی Q7،آئودیA5 و خودرو آئودی R8 می توان اشاره کرد. موفقیت هایی که والتر در دی سیلوا به دست آورد باعث شد تا او کار خودش را شرکت اصلی فولکس واگن شروع کند و خودرو هایی مانند خودرو فولکس واگن پاسات، خودرو فولکس واگن شیروکو و خودرو فولکس واگن آب را طراحی کرده است. واتر دی سیلوا تنها فردی است که می تواند ظرافت و زیبایی را به خودرو های آلمانی منتقل کند.

بخوانید  معرفی ماشین هیوندا سانتافه

آستین مارتین

طراح خودرو های آستون مارتین

شخصی که مفاهیم زیبایی شناسی را وارد صنعت خودرو سازی کرد کسی است به نام ایان کالوم. خودرو هایی که ایام کالوم طراحی کرده است عبارت اند از: خودرو آستین ماریتن DB7، خودرو آستین مارتین ونکوئیش، خودرو جگوارF-Type و خودرو جگوار XK. تمامی خودرو هایی که ایام کالوم طراحی کرده است در سی سال اخیر جز خودرو های بسیار زیبا بوده است. ایام کالوم استعداد خاصی در طراحی خودرو های شاسی بلند و کراس اوور دارد.

بیشتر بخوانید : خرید موتور سانتافه

کریس بنگل

طراح خودرو های کریس  بنگل

یکی از آشنا ترین طراح خودرو که ایرانی ها میشناسند آن را کریس بنگل است. کریس بنگل را با طراحی کردن خودرو های بی ام و سری مدل 5 اتاق E60 می شناسند. کریس بنگل طراحی هایی که انجام می داده از زمان خود جلوتر بوده است و همین موضوع باعث افزایش پیدا کردن شهرت او شده است. با وجود انتقاد هایی  که در مورد طراحی های کریس بنگل شده است طراحی کردن خودر بی ام و مدل5 باعث شده که آمار فروشش از خودرو مرسدس بنز هم بیشتر شود.

ادمین وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09128495079